توسط بهادر کاظمیان آبان 19, 1401 0 نظر

پیشبند پزشکی یکبارمصرف و انواع آن

پیشبند پزشکی یکبارمصرف چیست؟

امروزه رعایت بهداشت بیش از هر زمان دیگری ضروری به نظر می رسد. یکی از مکان هایی که بسیار مسئله رعایت بهداشت حائز اهمیت است مراکز درمانی و پزشکی و یکی از شغل هایی که نیاز مبرمی به رعایت بهداشت برای پیش گیری از ابتلا به انواع بیماری ها دارد، مشاغل پزشکی درمانی می باشد.

همواره برای رعایت بهداشت، علاوه بر رعایت های فردی از قبیل شستشوی دست ها و… نیازمند وسایل جانبی نیز می باشیم. یکی از لوازم مورد نیاز برای رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از بسیاری از میکروب ها و آلودگی ها، در شرایطی مثل آزمایشگاه یا دندانپزشکی و… استفاده از لوازم مصرفی پزشکی همچون پیشبند یکبار مصرف پزشکی می باشد.

پیشبند های یکبار مصرف پزشکی باید دارای برخی ویژگی ها برای کاربردی بودن هرچه بیشتر آن ها، باشند که از مهمترین آن ها می توان به:

  • کیفیت بالا
  • استفاده ی آسان آن ها در هنگام پوشیدن و درآوردن
  • کاور جامع و قابل اطمینان این پیشبند ها برای جلوگیری از ورود آلودگی و میکروب ها

محصولات بهداشتی ای مثل پیشبند های پزشکی باید عامل مهمی برای جلوگیری از انتقال انواع بیماری ها و نفوذ ترشحات و … باشند، بنابراین جنس آن ها طوری انتخاب می شود که بتواند قابلیت ضد نفوذ داشته باشد از قبیل جنس هایی مثل نایلون. اما در عین حال جنس پیشبند و به طور کلی محصولات بهداشتی باید طوری باشد که حتی الامکان بدون بو بوده و دارای خاصیت ضد حساسیت باشند.

پیشبند یکبار مصرف در اتاق عمل

یکی از مهمترین کاربرد های پیشبند یکبار مصرف در اتاق عمل است. از آن جایی که هنگام جراحی اتاق عمل بسیار دچار آلودگی می باشد برای پیش گیری از انتقال بیماری و میکروب، جراح باید پیشبند مناسبی برای خود انتخاب کند.

اینکه جنس پیشبند چگونه باشد بستگی به زمانی دارد که جراح در اتاق عمل می خواهد به جراحی بپردازد. هرچه این زمان بیشتر باشد کیفیت و ضخامت پیش بند نیز باید بیشتر باشد و در نتیجه قیمت بالاتری نیز دارد.

به طور مثال جراحی که با خون ارتباط زیادی دارد می تواند در معرض بیماری هایی همچون هپاتیت و ایدز قرار بگیرد بنابراین استفاده از پیشبند های بهداشتی یکبار مصرف با کیفیت بسیار ضروری به نظر می رسد.

قیمت و خرید پیشبند پزشکی یکبار مصرف

پیشبند یکبارمصرف پزشکی معمولا خاصیت ضد آبی داشته و با جلوگیری از تعریق و خیس شدن لباس های زیرین، رضایت خاطر استفاده کنندگان را به دست آورده است.

بهزیست طب تولید و عرضه کننده تخصصی تجهیزات پزشکی و لوازم بهداشتی از قبیل دستکش پزشکی ، لباس بیمار ، رول ملحفه یکبار مصرف ، لباس پزشکی و … با تضمین کیفیت می باشد.

 

بهزیست طب تولید کننده پیشبند یکبار مصرف پزشکی

 

پیشبند یکبار مصرف بلند جراح نایلونی پارچه ای سیلیکونی

با گسترش پیدا کردن انواع بیماریهای عفونی مراکز درمانی و بیمارستانها استفاده از لوازم بهداشتی را در اولویت قرار داده است و تاکید می‌کند همه پزشکان و کادر درمان از آن استفاده کنند. پیش بند یکبار مصرف بلند جراح در مدلهای نایلونی، پارچه ای و سیلیکونی توسط تولید کنندگان بزرگی از جمله بهزیست طب در تناژ بالا تولید و به بازار فروش عرضه می شود. استفاده از این پیشبند برای جراحان و کادر درمان یکی از ارکان اصلی و مهم است که باید حتما در حین کار از آن استفاده کنند. جنس این محصول با توجه به کاربردی که دارند مختلف است و بر همین اساس قیمت گذاری می شوند و برخی از مراکز برای کاهش هزینه های خود از محصولات چند بار مصرف استفاده می کنند که این نمونه در سالهای اخیر از نظر بهداشتی مردود شده است و فقط برخی از مراکز هنوز از این نوع پیشبند استفاده می کنند. به طور مثال پیشبندی که از جنس نایلون است را نمیتوان برای چند بار استفاده نمود زیرا جنس این نوع محصول نازک است و فقط قابلیت استفاده شدن برای یک بار را دارد. اما پیش بندهای پارچه ای و سیکیلونی را می توان برای چندین بار استفاده نمود و شستشوی آنها کار بسیار راحتی است و هر گونه لک و کثیفی به راحتی از روی آن پاک می شود.
این محصول دارای سایز بندی است و می توانید برای اندامهای متفاوت از این محصول خریداری نمایید. بهتر است برای اتاق عمل که جراحیهای سنگین انجام می شود از پیشبند یکبار مصرف پارچه ای استفاده شود زیرا با استفاده از این محصول می توانید جلوی پاشیده شدن خون به لباس را بگیرید و مانع کثیف شدن لباس زیر خود شوید.

پیش بند یکبار مصرف بلند جراح نایلونی

به طور معمول پیشبندهایی که از جنس نایلونی هستند دارای وزن بسیار سبکی بوده و دارای ابعاد ذوزنقه ای شکل و ابعاد بلند تولید می شود که پیشبند یکبار مصرف دارای کاربردهای بسیار فراوانی است و می توان از آن برای جراح، آرایشگاه ها، مراکز درمانی و دامپزشکی ها استفاده نمود. در سالهای اخیر استفاده از پیشبندهای یکبار مصرف، گان و شان باعث شده است تا در برابر برخی از بیماری ها و انتقال آن به افراد دیگر جلوگیری شود از این رو کارخانه ها و تولید کنندگان اقدام به تولید این نوع از پیش بند کرده اند و توانسته اند بازار فروش خوبی به خود اختصاص دهند.
طریقه استفاده از پیشبند یکبار مصرف به این صورت است که ابتدا باید دستهای خود را بشویید و سپس با استفاده از پد الکی و مواد ضد عفونی کننده مجدد دست را پاک کرده و از بسته بندی یا رولی که پیشبند در آن قرار دارد یک عدد پیشبند خارج کرده و به صورت مستقیم بر روی گردن بیمار یا دکتر قرار دهید و بندهایی که برای نگه داشتن در سر جای خود در آن تعبیه شده است را به پشت گردن و اگر در سایز بلند است در پشت کمر محکم ببندید و از آن استفاده نمایید. این محصول را می توان به صورت فله و تعدادی خریداری نمود و به طور معمول در بسته های هزار عددی در بازار موجود می باشند. پیش بندهای یکبار مصرف دارای رنگ بندی سفید، آبی و شیری رنگ می باشد که بر اساس سلیقه می توانید آنرا خریداری نمایید و در برخی از بسته بندیها می توانید تمام این رنگها را داشته باشید که در زمان خرید با به این موضوع توجه کنید.

پیش بند یکبار مصرف بلند جراح پارچه ای

مراکز درمانی، بیمارستانها و اماکنی که با افراد بیمار در ارتباط هستند باید از پیشبند یکبار مصرف برای جلوگیری از بیماری استفاده کنند. این محصول در سایز بلند که مخصوص جراح و با جنس پارچه ای است را می توانید از فروشگاه های کالای طب و مراکزی که عرضه کننده این قبلی محصولات هستند خریداری نمایید.
در زمان خرید این پیشبند باید به کیفیت و نوع پارچه ای که برای تهیه آن استفاده شده است دقت کنید تا از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار باشد و همچنین صرفه اقتصادی خوبی به همراه داشته باشد. پیشبندهای پارچه ای به طور معمول در اتاق های عمل مورد استفاده قرار می گیرد و به طور معمول دارای رنگ سبز هستند که می تواند بر روی بیمار اثر آرام بخشی داشته باشد. با استفاده از این پیشبندها می توان مجدد از آن استفاده نمود اما در زمان شستشو باید از مواد ضدعفونی بسیار قوی استفاده شود زیرا این نوع پیشبند بیش تر در معرض انتقال بیماریهای عفونی هستند و اگر نحوه ی شستشوی آن دقیق نباشد می تواند باعث انتقال بیماری شود. پیشبندها باید دارای مقاومت بالایی باشند و به راحتی به توان از آن استفاده نمود تا در زمان پوشیدن به مشکل نخورید. در برخی از پیشبندها علاوه بر روکشی که از جنسهای مختلف نظیر نایلون، پارچه و سیلیکون است از پارچه هایی که دارای مقاومت بالایی در برابر خیس شدن دارد استفاده می شود که به طور قطع قیمت این نوع محصول بیش تر می باشد. در زمان استفاده از پیشبندهای پارچه ای باید دقت لازم را داتشه باشید تا با اجسام نوک تیز ماند قیچی و سوزن برخوردی نداشته باشد در غیر این صورت می تواند باعث خرابی و پارگی در آن شود و دیگر کارایی
لازم را برای مصرف کننده نداشته باشد.

پیشبند یکبار مصرف بلند جراح سیلیکونی

یکی از ویژگیهای مهمی که در انتخاب و استفاده از پیشبند بسیار مهم است این می باشد که ضد آب باشد و به توان به راحتی از آن استفاده نمود. پیش بند یکبار مصرف بلند جراح سیلیکونی به دلیل جنسی که دارد می تواند مانع از جذب و پخش مایعاتی نظیر آب و خون به قسمتهای دیگر شود از این رو جزو بهترین پیش بندهای حال حاضر در بازار می باشد. اما استفاده از این محصول به دلیل وزن سنگینی که دارد برای مدت زمان طولانی و عملهای سنگین مناسب نمی باشد و فقط می توان برای بیمار از این محصول استفاده نمود. با استفاده از پیش بندهای سیلیکونی می توانید از تمیز ماندن البسه خود در زیر این محصول اطمینان خاطر داشته باشید و با خیال راحت از لباسهای رنگ روشن استفاده نمایید.
در این مجموعه انواع پیش بندها و روپوش پزشکی با سایز بندی و مدلهای مختلف که دارای جنسهای متفاوت و کاربرد زیادی است مورد استفاده قرار می گیرد و افراد با توجه به نیازی که دارند می توانند از نوع متناسب آن برای خود خریداری نمایند.

مطمئن نیستید چه لازم دارید؟ تیم خدمات مشتری دوستانه ما خوشحال است که نیازهای شما را برآورده کند و به شما کمک کند تا لباس مناسب برای تیم خود پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظری وجود ندارد

نام و نام خانوادگینام و نام خانوادگی

آدرس ایمیلآدرس ایمیل

آدرس وب سایتآدرس وب سایت

متن پیاممتن پیام